U bent hier:   Index Nieuwsoverzicht Algemeen nieuws ABN AMRO geeft les op de Ds. van Dijkschool

ABN AMRO geeft les op de Ds. van Dijkschool

vrijdag 11 november 2011 14:18
Afdrukken

ABN Amro op Ds. van DijkscchoolDINXPERLO - Afgelopen donderdag ging de Week van het Geld ook van start voor de leerlingen van groep 8 van de Ds. van Dijkschool in Dinxperlo. De leerlingen kregen les over sparen en verantwoord besteden van Hans Hoytink en zijn collega’s Dejan Alilovic en Mirjam Moorman van ABN AMRO.

Eerder bezochten zij in wisselende samenstelling, ook de andere vier scholen in Dinxperlo waaronder De St. Liboriusschool, ’t Welink en De Wegwijzer. Dit jaar geven de banken tijdens de Week van het Geld in Nederland een recordaantal van 1500 gastlessen.


“De jeugd krijgt steeds meer met geld te maken en heeft ook meer te besteden. Gemiddeld krijgen kinderen ongeveer 6,50 EUR aan zakgeld. Een leerling uit de klas besefte ineens dat ze met haar 5 EUR ‘te weinig’ kreeg. Dat ging ze vanavond wel eens even met papa bespreken. Als bank doen wij uiteraard geen oproep om je kinderen meer zakgeld te geven maar vinden het wel belangrijk dat kinderen financieel bewust worden. Jong geleerd is immers oud gedaan,” aldus Hans.

Tijdens de gastles doen de leerlingen de interactieve Cash Quiz waarmee ze spelenderwijs meer leren over geld en hoe je ermee om kunt gaan. ‘Hoe zorg je dat je niet meer geld uitgeeft dan je hebt?’, is bijvoorbeeld een van de vragen die tijdens de gastles aan bod komen.

Gastdocent Hans Hoytink: “Opvallend was dat de leerlingen wel precies wisten wat een Nintento-spelletje kost, namelijk 55,00 EUR. Dat wist ik dan weer niet.”

De Week van het geld is een initiatief van De Nederlandse Bank, ABN AMRO en 7 andere banken.
ABNAMRO_web
De leerlingen van Ds van Dijkschool krijgen les over sparen en verantwoord besteden van gastdocent Hans Hoytink.
Foto door: DE BEELDREDAKTIE - Luuk van der Lee

 

Laatst aangepast op vrijdag 11 november 2011 14:28

Zoek met Google

Aangepast zoeken
dpl_eath200x200.jpg