U bent hier:   Index Nieuwsoverzicht Kunst & Cultuur Try-out Psalm 150 met Achterhoeks Bachkoor

Try-out Psalm 150 met Achterhoeks Bachkoor

maandag 28 februari 2011 21:57
Afdrukken

Psalm 150WINTERSWIJK - Na een succesvol concert bundelen Fanfare ‘Psalm 150’ en het ‘Achterhoeks Bachkoor’ opnieuw hun krachten, en wel op 5 maart a.s. tijdens het try-out concert van Fanfare ‘Psalm 150’ in de Muziekschool Boogie Woogie (Roelvinkstraat 2) te Winterswijk. (Aanvang 20.00 uur, entree €5,--).

Het try-out concert maakt deel uit van het studieweekend dat Fanfare „Psalm 150‟ van 4 t/m 6 maart houdt in Ratum, ter voorbereiding op haar concoursdeelname op 19 maart a.s. in Drachten. Het orkest zal daar deelnemen in de hoogste afdeling; de Concertafdeling.

'Miserere’- Gregorio Allegri

Het programma van het concert is bijzonder te noemen, omdat de werken van beide verenigingen elkaar aanvullen. Fanfare „Psalm 150‟ zal haar concoursprogramma ten gehore brengen, waarbij het indrukwekkende werk „The Lost Labyrinth‟ (Kevin Houben), geschreven voor fanfare-orkest en sopraanstem (vertolkt door Dorien Verheijden) een belangrijke rol speelt tijdens dit concert.

„The Lost Labyrinth‟ is gebaseerd op het oude werk „Miserere‟ van de 17de eeuwse Italiaanse componist Gregorio Allegri. Oorsponkelijk heeft Allegri het geschreven voor een dubbele koorbezetting in opdracht van Paus Urbanus VIII. In „The Lost Labyrinth‟ komen delen van deze „Miserere‟ terug, gezongen door de sopraan. In aansluiting hierop zal het „Achterhoeks Bachkoor‟ de originele koorversie van Allegri‟s „Miserere‟ opvoeren. Een bijzondere invulling van het concertprogramma, dat op deze manier naadloos op elkaar aansluit.

Fanfare „Psalm 150‟ speelt daarnaast uiteraard haar andere concourswerken; „Godspeed‟ (Stephen Melillo), Overture from “Dancer in the Dark” (zangeres Björk), „The Raven‟ (Harrie Janssen) en Concertino for euphonium and band (Pütz), met als solist één van Nederlands beste euphoniumspelers; Renato Meli.
Dirigent

Fanfarecorps ‘Psalm 150’ uit Dinxperlo staat tijdens het concours en de voorbereidingen onder leiding van Frans-Aert Burghgraef. Inmiddels geen onbekende meer voor de vereniging, omdat hij 3 jaar geleden eveneens de muzikale leiding had tijdens het concours en destijds met het orkest een prachtig resultaat behaalde.

Achterhoeks Bachkoor

Het Achterhoeks Bachkoor & Orkest staat sinds 2000 onder de bezielende en inspirerende leiding van dirigent Hans de Wilde uit Zutphen. Hij verstaat de kunst om de muziek naar de koorleden over te brengen, zoals het door de componist bedoeld is.

Op 3 oktober 2009 vierde Het Achterhoeks Bachkoor & Orkest haar 25-jarig bestaan met een groots concert in de St. Gudulakerk te Lochem, waarbij de Hohe Messe van J.S. Bach werd uitgevoerd.

Zoek met Google

Aangepast zoeken
dpl_girl200x200.jpg